Pyszna kuchnia naszego kraju

Jeśli pragniesz spróbować stereotypowej kuchni polskiej, przestań liczyć swoje kalorie. Typowe posiłki są nadzwyczaj obfite i nieraz zawierają niemało mięsa. Wystarczy jednakże spróbować tylko trochę, żeby odkryć, że są w rzeczywistości smaczne i warte kilku kęsów więcej. Najbardziej rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Rodacy chwalą się, że dwoma istotnymi artykułami jakie spożywają na co dzień jest chleb oraz polska kiełbacha.

restauracja w Krakowie

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, jednakowoż kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, żeby nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w rozmaite typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z zachwycającego chleba i apetycznych kiełbasek (lepszych niż niemieckie!).
•    Menu polskie jest bez ustanku wzbogacane o innowacyjne smaki, czasem nawet egzotyczne.

Jakich towarów nie może zabraknąć w szablonowej polskiej kuchni?

Krakow Restaurant

Najbardziej szablonowymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół i marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka bądź pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta oraz ciastka. Kieliszek wódki jest odpowiednim uzupełnieniem świątecznych posiłków i wspomaga strawić dania.

Skąd polska kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała detale ze swoimi sąsiadami, można w niej także znaleźć rzeczywiście przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Obecnie polskie menu bez ustanku się zmienia, pod wpływem różnych, w pewnych sytuacjach egzotycznych smaków.
•    Prócz tradycyjnych restauracji specjalizujących się w lokalnej kuchni, w miastach Polski wolno się rozsmakować też w wegetariańskich barach, i w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Krótko mówiąc – jaka jest szablonowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, wyborna oraz nieraz straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dziś z łatwością odszukać wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy standardowych potraw oraz optymalne polskie napoje i radować się tymi schematycznymi smakami na co dzień.